Sosyal Medya Yönetimi

 

Sosyal medya hesapları, günümüzde her insanın en az bir mecrasında bulunduğu bir ortamdır. Kişisel kullanım amaçları ile şekillenmiş olsa da günümüzde firmaların pazarlama ve reklam faaliyetlerini yürüttüğü bir alan haline gelmiştir. Sosyal medya kullanımı açısından oldukça yüksek bir platformdur. Müşterilerin varlığı da bu platformları çekici kılan etmenlerdendir.

 

Sosyal Medyanın Pazarlama Üzerindeki Etkisi

 

Sosyal medya pazarlaması, bir ürünün veya hizmetin sosyal medya ortamında tanıtımın yapıldığı sosyal medya yönetimi ile müşteri ilişkilerinin sağlanmasında uygulanan faaliyetlerin bütünüdür. Önceden düşünüldüğünün aksine sosyal medya yönetimi, yalnızca büyük firmaların değil daha küçük boyutta firmaların ve işletmelerin veya bireysel satış esasına dayalı oluşumların ihtiyaç duyduğu bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Müşterilerle hızlı ve doğrudan iletişim kurulması pazarlama faaliyetlerinin her aşamasının kolaylıkla takip edilmesini sağlamaktadır.

 

Sosyal Medya Pazarlama Stratejileri

 

Sosyal medya yönetimi, etkili bir reklam faaliyeti yürütmek için oldukça değerlidir. Bu stratejiler yalnızca bu platformlar hakkında bilgi sahibi olunması ile yetiştirilebilmektedir.

Strateji oluşturmaktaki ilk adım hedef kitlenin belirlenmesidir. Her platformun kullanıcısı farklı bir hedef kitleyi meydana getirebilmektedir. Sosyal medya pazarlama yönetimi sisteminin konusunu oluşturan ürün ve hizmetin bu belirlenen hedef kitleye sunulma aşamasına gelindiğinde sosyal medyanın tanıtım gücünden faydalanmaya başlamaktayız. Bu sırada etkili bir içerik üretilmelidir. Bir sonraki üzerinde düşünülmesi gereken aşama rakiplerin analizi olmaktadır. Rakiplerin kendi ürün ve hizmetlerini potansiyel müşterilerine nasıl sunulduğunun da takibi önemlidir. Onların bu pazarda nasıl konumlandığının incelenmesi muhtemel boşlukları tespit etmek yönünden etkili olmaktadır.

Tüm pazarlama ve yürütme faaliyetleri müşterilerle iletişim konusuna geldiğinde belli bir noktaya kadar önemli olduğu fark edilmektedir. Ne kadar doğru bir strateji inşa edilirse edilsin hedef kitlenin dilinden konuşulmadığı sürece etkili bir sosyal pazarlama faaliyetinden bahsedilemez.

 

Sosyal Medya Yönetim Hizmetleri

 

Firmamız tam da bu noktada yani tüm belirlenen stratejilerin ve konumlandırma faaliyetlerinin dile dökülmesi gereken noktada müşterilerimize katkı sağlamakta ve değer yaratmaktadır. Belirlenen ve hitap edilmesi gereken kitlenin dilinde konuşmak içerik paylaşımlarını buraya göre ayarlamak profesyonel bir hizmet sağlayıcı gerektirmektedir.

Tarafımızla yapılacak düzenli paylaşımlar ve kurumsal hesapların aktif tutulması ile potansiyel müşterilerle sizi ulaştırmayı sağlamaktayız. Hesap yönetimi hizmeti ile web sitelerinin veya sosyal medya hesaplarına ziyaretçi çekmeyi amaçlamaktayız. Her platform için yaklaşımlar belirleyip, müşterilerinizle sizi bir araya getirmek amacını gerçekleştirmek için çalışmalarımızı yürütmekteyiz.