Whatapps
0555 732 87 00

Logolar, şirketiniz hakkında bilgi sunmanın en net ve etkili şeklidir. Markanızın ve vizyonunuzun bir temsili olan bu semboller, insanların görsel etkenlere verdiği tepkiler sayesinde önem kazanmıştır. Bir logo görünce, o şirket hakkında, sunduğu hizmetler ve sattığı ürünler hakkında hiçbir bilginiz olmasa dahi, genel bir fikrinizin oluştuğunu hissedersiniz. Bu farklı renklerin ve tasarım elementlerinin insanlar üzerinde farklı duygular uyandırması ve farklı şeyleri çağrıştırması ile ilgilidir.

Şirketinizin alacağı ilk kararlardan birisi olan logo, markanızın toplum üzerindeki genel algısı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu nedenle karar alım sürecinde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

Dikkat Çekecek Kadar Canlı, Göz Yormayacak Kadar Sade

Bu ayarlanması en ince olan ayrıntı, yürünmesi gereken en zorlu yoldur. Fazla sade renklerden ve klasik çizgilerden oluşan bir logo seçmek, sıkıcı bir hava yaratmanıza neden olacaktır. Fazla canlı renklere ve dinamik tasarımlara yönelmek, insanların gözünü yoracak hatta profesyonellikten uzak bir imaj çizmenize yol açacaktır. Genel olarak ikisinin arasında bir noktayı hedeflemek gerektiği söylense de bu kararı verirken takip edilebilecek kural kitapları yoktur. Logo tasarımı ve tasarımın seçimi, kişisel ve özel bir süreçtir. Kendi fikirlerinize ve markanızın yaratmak istediği duruşa göre tercih edilmesi gerekir. İki uç nokta arasındaki mükemmel arayı yakaladığınızdan emin olmak için yapabileceğiniz bir şey vardır. Logoyu halka açmadan önce, bir deney grubuna tasarımı gösterip müşteri kitlenizin fikrini alabilirsiniz. Böylelikle tüm hedef kitleniz logoyla karşılaşmadan önce tepkiler hakkında genel bir düşünceniz oluşabilir.

Farklı Boyutlarda Aynı Etkiyi Yarattığından Emin Olun

Logonuz, web sitenizin köşesinden bir ilan panosuna, televizyon ekranından tasarladığınız kalemlere kadar markanızı temsil eden birçok yerde kullanılacaktır. Logonun tasarım sürecinde farklı boyutlara getirildiğinde aynı havayı verdiğinden, aynı görünümü koruduğundan ve estetik açıdan aynı etkiyi yarattığından emin olun! Böylelikle markanız içinde bulunduğunuz sektörün dört bir yanına ulaşmaya başladığında logonuz da ulaşır.

Renkler, Yazı Tipi ve Yazı Boyutu

Logo tasarım sürecinde her bir ayrıntının genel görünüm üzerinde büyük etkiler yaratacağının unutulmaması gerekir. İçinde bulunduğunuz sektör ve sunduğunuz hizmetler bu ufak ayrıntıları belirleyecektir. Örneğin, bir inşaat firmasının logosu daha kalın harfler ve daha koyu renkli bir tasarım tercih edebilirken bir dans kursu, italik ve zarif yazı tipi, açık renk tonları gibi ayrıntılara yönelebilir. Hedef kitleniz üzerinde yaratmak istediğiniz etkiyi, göstermek istediğiniz duruşu ve markanızın sunduğu hizmetleri göz önünde bulundurarak olabilecek en ideal sonuçları elde edebilirsiniz.

Bizler de kendi logomuzu belirlerken web tasarımımıza uygun, kurumsal kimliğimizi yansıtan ve en önemlisi yaratıcı bir logo olmasına dikkat ettik 🙂

Logomuzu aşağıda ve web sitemizin en sol üst bölümünde görebilirsiniz.

 

Etkileyici bir logo tasarımına mı ihtiyacınız var ? Sizin için proje üretmeye hazırız. Teklif almak için https://www.datawebtasarim.com/iletisim/ ulaşabilirsiniz.

Bir yorum Yaz