Günümüzde her türlü amaçla açılan her türden bilgi sunan web site sayısı artmakta, sektörler genişlemektedir. Sürekli olarak genişleyen bir platformda yükselmek ve sitenizde sunduklarınızın daha fazla insana ulaşmasını sağlamak için Google’da daha yüksek sıralanmak için yapmanız gerekenleri bilmeniz çok önemlidir. Yüksek bir sıralanmaya sahip olmak, sitenizi gören insan sayısını arttıracak, sunduğunuz hizmet veya bilgiye ulaşılmasını daha kolay kılacaktır. Bunu başarmak için dikkat etmeniz gerekenler ise basit, ancak kolay olmayan ayrıntılardır.

1 – Yazı Başlıkları ve Anahtar Kelimeler En Büyük Etkiyi Yaratır

Google’da daha yüksek sıralara çıkmanızı sağlayacak en önemli belirleyici bu yöntemdir. Başlıklarınızın ve site içerisinde bulunan yazılarda geçen anahtar kelimelerinizin tıklanma sayınızı arttıracak ve sıralamanızı yükseltecek şekilde seçilmesi gerekir. Bunu başarmak için son trendleri ve çıkan haberleri takip etmenin yanı sıra arama motoru optimizasyonu(SEO)  sağlayan yazım tekniklerini de öğrenmeniz önerilir.

2 – Sitenizin Yüklenme Hızını Yükseltin

Her şeyin hızla gerçekleştiği modern dünyanın çalışma şartlarında sunduğunuz web sitesi aynı hıza ayak uyduramıyorsa insanları kendine çekmeyecektir. Bir web sitesine tıklandığında yüklenmesi üç saniyeden fazla sürüyorsa insanlar bunu beklemek yerine farklı sitelere yönelecektir. Google, kullanıcıları kendine çeken tüm ayrıntılarda olduğu gibi, yüklenme hızına da dikkat ederek sıralamaları belirleyecektir. Sitenizin hızını yükseltmek ve Google sıralamanızı yukarılara çıkartmak için sayfanızda yer alan medya ögelerini gözden geçirebilirsiniz. Bunların kapladığı alanı daraltarak yüklenme hızı üzerinde inanılmaz etkiler yaratabilirsiniz.

3 – Sitenizi Farklı Teknolojik Cihazlara Uygun Hale Getirin

Sadece bilgisayar üzerinden açılıma uygun olacak şekilde tasarlanmış bir web sitesi, telefon veya tablet gibi cihazlardan açıldığında birçok sorunla karşılaşır. Farklı bir cihazda yüklenme hızı yavaşlar, bazı medya ögeleri tam olarak açılmaz, tasarımın tüm ayrıntıları ekrana sığmaz ve genel kullanıcı deneyim kalitesi oldukça düşer. Tüm bu problemler, Google sıralamanızın düşmesiyle sonuçlanır. Web sitenizi telefon, tablet ve hatta televizyon gibi farklı akıllı cihazlara uygun hale getirerek kullanıcı deneyimlerinizi iyileştirebilir ve Google sıralamanızı yükseltebilirsiniz.

Google, kullanıcılarına olabilecek en hızlı şekilde aradıklarıyla en çok örtüşen siteleri sunmayı hedefler. İçinde bulunduğunuz sektörün popüler trendlerini takip edip kullanıcı deneyiminin kalitesini bir numaralı önceliğiniz haline getirdiğiniz sürece Google’daki sıralamanızın yükseldiğini görürsünüz.

 

Google’da üst sırada yer almak mı istiyorsunuz ? Sizin için proje üretmeye hazırız. Teklif almak için https://www.datawebtasarim.com/iletisim/ ulaşabilirsiniz.

Bir yorum Yaz