Whatapps
0555 732 87 00

Sosyal medyalar arasında son yılların en popülerleri arasında yer alan Instagram, günlük hayattan iş dünyasına kadar her bir noktaya yayılmış durumda. İster kendini ifade eden fotoğraflar paylaşmak isteyen birisi olun, ister yeni kurduğunuz işletmenizin tanıtımını yapıyor olun, bu sosyal medya platformunda yükselmek için son çıkan trendleri takip ediyor olmanız gerekiyor. 2020’de ise hayatımıza giren birçok yeni ve eğlenceli trend bulunmakta!

1. 2020’de Doğallık Ön Planda

Bu sene, moda dünyasına yön veren kavram olan doğallık, instagramı da etkisi altına almış durumda. Fotoğraflarda verilen pozlardan kullanılan filtrelere kadar her bir ayrıntı doğal bir tarzdan esinlenerek oluşturuluyor. En çok beğenilen fotoğraflar ve takip edilen hesaplar da bunlar oluyor.

2. Instagram Hikayeleri Popülerliğini Koruyor

Dört beş yıl kadar önce gelen bir özellik olan hikayeler, yirmi dört saat sonra kaybolan gönderilerdir. Çıktığı andan itibaren sevilerek kullanılan bu özellik, 2020 trendleri arasındaki yerini korumaktadır. Hikayeyi öne çıkarma özelliği sayesinde ise, korumak istediğiniz gönderilerin sadece yirmi dört saat değil, sonsuza kadar profilinizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

3. Fotoğraflar Altına Yazılan Yazılar Uzayacak

Instagramın her zaman sevilerek kullanılan özelliklerinden birisi, fotoğrafların altına yazılan yazılar olmuştur. Geçtiğimiz yıllarda kısa, akılda kalıcı sözler, emojiler gibi unsurlar popülerken bu sene blog tarzında uzun yazılar onların yerini almaktadır. İnsanlar son günlerdeki düşüncelerini ve hislerini bu yazılara dökerek sevdikleri ve takipçileri ile paylaşmaktadır.

4. IGTV Yükselişte

Sosyal medya platformunun insanların birbiriyle videolarını paylaşabildikleri kısmı olan IGTV’nin son zamanlarda kullanımı artmış durumda. Diğer video izleme platformlarına oranla yükselişi kıyaslanamayacak derecede fazla olan IGTV, son trendleri takip etmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

5. Canlı Yayınlar Artmakta

Doğallığı en iyi yansıtan paylaşım seçenekleri arasında olan canlı yayınlar da bir artış göstermekteler. İnsanlar günlük hayatlarını eş zamanlı olarak paylaşarak samimi bir ortam yaratıyor. Bu yöntem özellikle influencerlar tarafından tercih ediliyor.

6. Küçük Butikler Gibi İşletme Sayfaları 2020’nin Gözdesi Olacak

Instagram sayfaları, küçük işletmelerin müşteri kitlesine direkt olarak ulaşmasına ve satışlarını gerçekleştirmesine olanak sağlıyor. Özellikle butikler gibi eve sipariş için sıklıkla tercih edilen ürünler satan sayfalar, 2020’de başarıya ulaşacak. Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan ticari satışlar artacak.

7. Challengelar Bir Hobi Haline Geliyor

2020 yılında Instagram üzerinden hashtagler ile başlayan sayısız challenge oldu. Bazı insanlar bunlara sadece boş zamanlarını geçirmek için katılırken bazıları için adeta bir hobi haline geldi.

8. Yeni Filtreler

2020 yılında eklenen yeni özellikler sayesinde eğlenceli fotoğraflar elde edebileceğiniz sayısı filtre bulunmakta!

9. Yakın Arkadaşlara Paylaşılan Hikayeler

Herkesin evlere kapandığı son günlerde yakın arkadaşlarla paylaşılan hikayeler sosyal yaşamı korumanın en eğlenceli yollarından birisi haline geliyor.

10. Motivasyon Kaynaklı Hashtag Takipleri Artıyor

İlgilendiğiniz konuların hashtaglerini takip etme özelliği instagramda uzun süredir var olan araçlardan birisi. 2020 yılında ise sağlıklı yemekler, spor ve egzersiz, kişisel gelişim gibi birçok motivasyon kaynaklı hashtag takipleri yükselişe geçmiş durumda.

Son olarak sosyal medya yönetimi hizmetimizden yararlanarak, sizlerde güncel Instagram trendlerini profesyonel ekibimiz eşliğinde yönetebilirsiniz.

Bir yorum Yaz